Degustace,  Jižní Morava,  Pocity,  Víno

Další a další zkušenosti s vínem. Tentokrát na Vinařské akademii Valtice

Čím víc Vám jako Máma na víně nabízím, tím víc chci poznávat a nabírat zkušenosti! A tak jsem se přihlásila do kurzu Sommelier, pořádaný Vinařskou akademií Valtice, abych si rozšířila přehled ve světě vína. V nabídce bylo kurzů hned několik, vzhledem k rozsahu jsem šla do nejnadupanější varianty, 56 hodinami rozdělenými ve dvou týdnech. Během let jsem už pár kurzy v rámci Národního vinařského centra prošla. Získala jsem osvědčení Sommelier junior a dva certifikáty – Úvod do degustace vína a Degustace vína – věda i umění. Také jsem se účastnila nejčerstvějšího kurzu na NVC – Snoubení jídla a vína. Tentokrát jsem se ale cítila být připravená investovat čas a energii do něčeho většího…

Musím říct, že kurz byl objemný – teoreticky i prakticky, se dvěmi exkurzemi ve výrobních podnicích – Chateau Valtice a Nové vinařství v Drnholci. Jelikož některá vína od Nového vinařství odebírám, bylo fajn vidět místo vzniku vín, od specifik podloží jejich vinic až po láhvování samotných produktů.

Přednášky vedli úspěšní moravští vinaři, kteří se často angažují i v dalších aktivitách – ať už ve výuce na vysokých školách nebo jsou členy vinařských spolků. Přístup, zkušenosti i láska k vinařství mě utvrdily v tom, že nejde o žádnou legraci, ale dřinu 🙂 Produkce lektorů byla natolik zajímavá, že jistě některá vinařství, ať na dalších degustacích či ve formě balíčků, budete moct ochutnat.

A závěr kurzu? Zkouška. Nejprve teoretický test, poté následovala praktická část s náhodně přiděleným vínem. Určitě Vám k úspěšnému absolvování kurzu napomohou předchozí zkušenosti. Pro zcela nepolíbené vínem bych volila nejprve kratší kurzy s konkrétním zaměřením, aby nebyl člověk zahlcený informacemi a měl možnost si poznatky uspořádat a vstřebat. Kurz rozhodně vřele doporučuji všem milovníkům vína stejně jako těm, kterých se víno nejrůznějšími způsoby dotýká. Investice stála za to a jsem vděčná za zkušenost. Vinařské akademii Valtice děkuji za prohloubení širokého spektra vědomostí o víně, které tak miluji. Zároveň velké díky za péči během celého kurzu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *